Maksuameti kvartali müügitulu andmetest paljastub, et teine kvartal oli moekaupade müüjatele tunduvalt ilusam, kui esimene võrreldes möödunud aastaga. Kui enamustel müügitulu kasvas, siis leidus ka üksikuid, kellel see langes.

- kauplus Viru Keskuses
- Foto: Raul Mee
Põldma Kaubanduse juht ja omanik Heinar Põldma rääkis intervjuus, et esimene poolaasta oli neile raske seoses sellega, et Lätis ja Leedus olid kauplused suletud jaanuarist maini. "Eesti riik käitus tunduvalt mõistlikumaja ning kauplused olid suletud vaid mõned kuud,“ ütles Põldma ning lisas, et käesoleval planeerivad nad kogu ettevõttele 10% kasvu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värskelt avaldatud maksuandmed paljastavad moekaupade müüjate ränga kukkumise, teisalt leidub ka erandeid, kes on suutnud käivet priskelt kasvatada.
2020. aasta mais tunnistas Põldma Kaubanduse juht ja omanik Heinar Põldma, et aasta on ikka nii raske, et nad peavad esimest korda ajaloos lõpetama aasta kahjumis, kuid vaatamata raskele aastale õnnestus neil siiski jääda kasumisse. Grupi tasandil oldi kahjumis ainult Lätis.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.