Rimi Eesti kutsub riiki üles langetama põhitoiduainete käibemaksu
Eestis moodustab toit leibkondade tarbimiskuludest keskmiselt neljandiku, olles samal ajal on Eesti üks neljast Euroopa Liidu riigist, kus puudub toidule tervikuna või põhitoiduainetele käibemaksuerand.
Rimi kutsub riiki üles langetama põhitoiduainete käibemaksu vähemalt 10% tasemele, et aidata leevendada majapidamiste rahalist koormust, tagada kvaliteetse ja tervisliku toidu kättesaadavus kõigile elanikele ning toetada Eesti tootjaid.
Kaupmehed liikusid 2024. aastasse optimistlike ootustega - eeldati hinnakasvu aeglustumist, hindade kasvust kiirema palgakasvu jätkumist. Kõik ka selles suunas kulges, ent oodatust aeglasemas tempos, rääkis Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson
Lätis on toiduainete käibemaks 12%. Eestis täna 22 ja suvest 24%.
Kui Eesti soovib säilitada oma konkurentsivõimet, tuleb edasistes reformides keskenduda maksude selgusele ja õiglasusele. Maksumäärade korrigeerimine tasemele (15-18%) sarnaselt lähinaabritega on üks võimalus taastada usaldus, saada uusi investeeringuid ning viia majanduskasvuni, ütles Soraineni vandeadvokaat ja maksuekspert Verner Silm.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.