Turunduanalüütika ettevõtte NewBase asutaja Raul Leppiku sõnul peaks poed jõudma sinnamaani, et nad räägiksid kliendile seda, mis teda tegelikult ka kõnetab ja toob lisaoste tegema.

- OÜ Newbase asutaja Raul Leppik esinemas 2. detsembril suurandmete konverentsil.
- Foto: Raul Mee
Ta tõi näite spordipoest. „Kuna mina kliendina olen tuvastatav, siis minu ostuajaloost saaks ettevõte aru, et surf, sisetreening ja purjetamine on teemaks, brändidest mõeldes võiks Quicksilverit, Helly Hansenit ja Columbiat minu eelistustes näha. Ja sõltumata sellest, et kõik teavad või suudavad oma andmetest selle info välja lugeda, tuleb mulle lugusid, et „tere, Raul, sportrinnahoidjad on ilgelt hea hinnaga“ või et „äkki on rulale vaja mingisuguseid laagreid“ või et „tule hakka meiega koos talvel suusatamas käima“ ja et „Adidas on äge bränd ja sulle võiks ka Lacoste hästi sobida“,“ kinnitas Leppik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.