Kolmapäeval taasavatakse Oru külas uues asukohas Meie toidupood. 440-ruutmeetrine hoone ehitati spetsiaalselt kaubandusvaldkonna otstarbeks ning sellesse investeeriti ligi 700 tuhat eurot.
Seni üüripinnal tegutsenud poe asemel asub Oru kauplus nüüd uues hoones aadressil, milleks on Tähepaju tee 5
Foto: Meie Toidukaubad
Kuna vanas hoones oli keeruline klientidele mugavaid tingimusi pakkuda ja nende ootustele igakülgselt vastata, siis ehitas Meie toidukaupade jaekett spetsiaalselt kaubandusvaldkonna otstarbeks projekteeritud energiatõhusa kaupluse. Poehoone ehitas Meie toidukaupade jaeketi pikaajaline partner KK Grupp OÜ.
Suurtel jaekettidel on kasutuid ruutmeetreid liiga palju, mistõttu on nende konsolideerumine või uste sulgemine vägagi tõenäoline stsenaarium, ütles KPMG juhtimiskonsultatsioonide valdkonna juht Tarmo Toiger jaekettide ühisseminaril.
Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson tõdes, et jaeketid on sunnitud lähiaastate jooksul oma kauplustevõrgustiku üle vaatama, võimalikud on ka üleostmised.
Tänane majanduskeskkond on viinud jaeketid olukorda, kus rebimine käib iga kliendi nimel. Viimase nelja kvartali jooksul on suutnud tulemusi märgatavalt kasvatada vaid üksikud, teistele on osaks saanud paigalseis või suisa langus.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.