Lidl Eesti hõivas esimesel tegevusaastal 4% turust
Lidl Eesti jaoks oli 2022. majandusaasta märgilise tähtsusega - ettevõte käivitas oma põhitegevuse avades sama aasta märtsikuus 8 kauplusega jaeketi. Majandusaasta lõpuks oli Lidl avanud 11 kauplust, millega kaasnes ka töötajate arvu kasv 740-ni.
Eesti kõige kasumlikum jaekett oli mullu OG Elektra, kellele järgnes Meie kauplusketi omanikfirma RRLektus. Oleg Grossil õnnestus oma ettevõttega ka mullu turuosa kasvatada ning mööduda Prismast.
Lidl Eesti sai kaks uut juhatuse liiget. Esimese eestlasena sai Lidl Eesti juhatuse liikmeks viimased neli aastat ettevõtte personaliosakonna juhina töötanud Liina Kippasto ning värsket rahvusvahelist kogemust toob juhtimisse juurde kaheksa aastat Lidli kontsernis töötanud serblane Nikola Balaban.
Šveitsis asuva rahvusvahelise organisatsiooni ICERTIAS sõltumatud uuringud näitavad, et Eesti klientide sõnul pakub just Lidl parimat hinna ja kvaliteedi suhet rahvusvahelises jaekaubanduse kategoorias.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.