Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile seadusemuudatuse d, et vähenda vajadust 1- ja 2sendiste kasutamiseks – nendega makstakse poes ostude eest harva, kuid nende tootmise ja käitlemise mõju keskkonnale on suur.

- Pärast seaduse jõustumist poes enam väikseid sente tagasi andma ei hakata.
- Foto: Andras Kralla
Muudatuste tulemusel saab ka edaspidi poes maksta 1- ja 2sendistega, kuid vahetusrahana neid enam tagasi ei saa, kuna ostukorvi maksumus ümardatakse sularahaga tasudes lähima viie sendini. Üksiku toote või teenuse hinda ostukorvis ei ümardata, vaid ainult ostu lõpphinda. Reeglite kohaselt ümardatakse poekassas lõplik ostusumma, mis lõpeb ühe, kahe, kuue või seitsme eurosendiga, allapoole, ning summa, mis lõpeb kolme, nelja, kaheksa või üheksa eurosendiga, ümardatakse ülespoole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.