Hinnatõus meelitab eestlased välismaa e-poodidesse
Eesti on hinnatasemelt teatud kaupadega Euroopa keskmisest mööda kihutanud. See aga võib tarbijate jaoks muuta veelgi ahvatlevamaks välismaa e-poed, rääkis SEB käibekapitali- ja arvelduslahenduste divisjoni direktor Christo Ojamaa.
Hinnatõus Eestis viib eestlased välismaa e-poodidesse ostlema.
Foto: Merit Võigemast
“Eesti hinnatase on väga lähedale jõudnud Euroopa keskmisele ja mõnes kaubagrupis me ületame Euroopa keskmist. Nagu näiteks toidukaubad, riietus, jalatsid - seal me oleme kallimad. See võib motiveerida tarbijaid tellima kaupa välismaa e-poodidest,” hoiatas SEB käibekapitali- ja arvelduslahenduste divisjoni direktor Christo Ojamaa.
Lisatud kaupluste, Maksekeskuse ja Montonio kommentaarid!
Masust hoolimata kogusid E-smaspäeval osalevad kauplejad 3-4 korda suurema müügitulu kui tavapäevadel. Kaardistasime mitme tuntud veebikauplejaga värsked müügitulemused ja rääkisime Maksekeskuse ning Montonioga turutrendidest.
Amazoniga me koostööd ei tee, ütles noortele suunatud moebrändi Racer Worldwide juht Mihhail Zigadlo. Ettevõte kasvatas koroonaastal müügitulu üle nelja korra, trend on jätkuvalt tippude vallutamise suunas.
8. veeebruaril Tallinnas JAIKis toimunud E-kaubanduse Liidu ja Delfi korraldatud pidulikul uusaastagalal pärjati Eesti rahva poolt kõige palavamalt armastatud e-poed - aasta lemmiku tiitli noppis Weekendi e-pood.
Alates 2008. aastast, mil Baltimaades võeti kasutusele iseteeninduskassad, on traditsioonilisel jaemüügiturul toimunud märkimisväärne nihe. Ehkki iseteeninduskassas läheb ostlemine kiiremini ja ekraanilt on ostetavaid tooteid mugav valida, siis tekib jaemüüjale paraku ka kadusid. Näiteks mõnikord ajab klient raha kokkuhoidmiseks „kogemata“ tooted segamini ja tasub sarnase, kuid soodsama toote eest. Nutilahendusi pakkuva ettevõtte StrongPoint võtmekliendihaldur Anton Martšenko sõnul hoolitseb tänapäevane tehnoloogia lisaks tegutsemiskiirusele ka eksimuste ärahoidmise eest.