Uuring: enamus Eesti inimesi plaanib enda jõulukingid osta kaubanduskeskustest
Uuringust selgub, et kaubanduskeskused on hoolimata e-kaubanduse võidukäigust inimeste südames, olles kõige populaarsemaks kohaks kust inimesed jõulukinke osta plaanivad. Neid plaanib jõuluperioodil külastada 58% uuringule vastanutest.
Käsitööturgudelt loodab kinke leida 13% vastanutest ning sotsiaalsete ettevõtete poole vaatab 4% vastanutest. Foto: Pexels.com
Citadele tellitud uuringus said vastajad valida ka mitu vastusevarianti. Eesti e-poodidest plaanib kinke osta 43% uuringule vastanutest ning välismaa platvormidelt 24% vastanutest. Käsitööturgudelt loodab kinke leida 13% vastanutest ning sotsiaalsete ettevõtete poole vaatab 4% vastanutest.
SEB korraldatud uuringust selgub, et 67% eestimaalastest plaanib jõuludele kulutada sama palju kui aasta varem. Kaks kolmandikku vastanutest kulutab kingitustele kuni 200 eurot.
SEB korraldatud uuringust selgus, et 50% Eestis elavatest inimestest leiab, et endale mitte nii suurt rõõmu toova pühadekingituse edasikinkimine on jätkusuutlik valik. Sama arvas 35% Lätis ja 32% Leedus elavatest uuringus osalenud inimestest.
Uuringust selgub, et suurem osa inimesi plaanib kingitusi osta 101-200 euro eest. Lisaks nähtub uuringust, et sissetulekute kasvuga ei tõuse kingitustele kulutatav summa.
Omnichannel’i ehk eestipäraselt omnikanali kontseptsioonist on räägitud juba aastaid, kuid paljud ettevõtted ootavad endiselt, et keegi teine esimesed sammud teeks. Covid-19 pandeemia muutis mängureegleid drastiliselt – tavapoodide ajutine sulgemine sundis kaupmehi kiirkorras e-poode arendama. Ehk on just tänu sellele täna vaade omnikanali strateegiale selgem kui kunagi varem ning digitaalse ja füüsilise kaupluse piir üha hägusem. Edukad jaekaubandusettevõtted ei küsi enam "kas?", vaid "kuidas?" integreerida e-poe parimad omadused füüsilisse keskkonda.